خدمات پرستاری از کودک در منزل

کودکان در حکم گنجینه هایی ارزشمند برای خانواده هستند؛ که گاهی به دلایلی مانند شاغل بودن والدین و درگیری های روزمره، امکان رسیدگی کامل و بدون نقص به آنها وجود ندارد. در چنین شرایطی است که نیاز به استفاده از خدمات پرستاری از کودک در منزل صورت پاره وقت یا تمام وقت برای خانواده ها احساس میشود.

خانواده ها در موقعیت هایی مانند رفتن به سفر کاری یا سفر دو نفره، بستری شدن والدین در بستر بیماری، به دنیا آمدن فرزند جدید یا فرزندان چند قلو، و بسیاری موارد دیگر، برای مراقبت از فرزندان خود، به پرستاری که به روحیه کودکان و نیازهای آنها آشنا است، و آموزش های کافی را در این زمینه دیده است، نیاز پیدا میکنند.

اما در حقیقت پیدا کردن پرستاری قابل اعتماد و باتجربه که بتوانند کودک خود را برای روزها و ساعت ها با خیال آسوده به او بسپارند، کمی دشوار به نظر میرسد.

ما در مرکز امداد بهار آماده هستیم تا این مشکل شما را با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات پرستاری از کودک در منزل، با اعزام پرستاران (مادریار و کودکیار) آموزش دیده و معتمد برطرف کنیم.

اگر میخواهید بدانید خدمات پرستاری از کودک در منزل چه مواردی را در بر میگیرد، چه مزایایی دارد، و برای داشتن این خدمات چه هزینه ای باید پرداخت کنید، تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

انواع خدمات پرستاری از کودک در منزل

خدمات پرستاری در منزل، بر اساس سن و شرایط کودک شما، و البته نیازی که به استفاده از این خدمات دارید، متفاوت است. در این بخش میخواهیم شما را با انواع خدمات مراقبتی از کودکان در منزل آشنا کنیم؛ تا بتوانید به هنگام درخواست و ثبت سفارش این خدمات انتخاب درست و دقیقی را داشته باشید.

مادریار  

همه ما میدانیم نگهداری از نوزادان (کودکان زیر دو سال) نیازمند داشتن دانش و مهارت بسیار در این زمینه است؛ از این رو به پرستاری که به مراقبت و نگهداری از کودکان زیر دوسال، در کنار انجام امور محوله خانه میپردازد، مادریار میگوییم.

وظایفی مانند تربیت کودک براساس توصیه والدین و انجام تمام کارهای روزانه کودک، خرید منزل و آماده کردن غذا برای کودک و اعضای خانواده، امور نظافتی مربوط به نوزاد، و موارد دیگر از جمله وظایفی هستند که مادریار برعهده دارد.

کودکیار  

به فردی که مراقبت و نگهداری از کودکان را در هر رده سنی برعهده دارد، کودکیار گفته میشود. کودکیار باید به جز مدرک کودکیاری، تجربه کارکردن در مراکز کودکیاری مانند مهدهای کودک را هم داشته باشد.

تفاوت کودکیار با مادریار در این موضوع است که، کودکیار به مراقبت، آموزش و انجام امور نظافتی کودک میپردازد، و رسیدگی به امور خانه توسط خود والدین انجام و مدیریت میشود.

حقوق پرستار کودک در منزل چقدر است؟

دستمزدی که شما به پرستار کودک بابت استفاده از خدمات پرستاری از کودک در منزل پرداخت میکنید، به شرایط و عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال در مرحله اول باید بدانید که حقوق کودکیار با مادریار متفاوت است. همچنین این دستمزد به میزان ساعتی که شما برای پرستاری نیاز دارید (پاره وقت، تمام وقت: 8 ساعته یا 12 ساعته) فرق میکند.

اگر میخواهید که در این زمینه اطلاعات دقیق تری در دست داشته باشید، کافی است تا با مشاورین ما در امداد بهار تماس بگیرید.

ضمن اینکه ما در امداد بهار با اعتقاد به شایستگی شما هموطنان محترم در بهره بردن از بهترین خدمات، برترین خدمات پرستاری از سالمند در منزل را به شما تقدیم میکنیم.

مزایای استفاده از خدمات پرستاری از کودک در منزل

زمانی که شما از خدمات پرستاری از کودک در منزل امداد بهار استفاده میکیند، ما به شما این امکان را میدهیم که پرستاری مطمعن و دلسوز را برایتان در نظر میگیریم تا شما با خیال آسوده و راحت، فرزندتان را ساعت و روزهای متوالی به او بسپارید.

همچنین ما در امداد بهار دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سلامت هستیم، بنابرای در انتخاب پرستاران و بررسی مدارک آنها نهایت دقت لازم را به خرج میدهیم تا رضایت حال شما را به دست بیاوریم.

 

 

 

 

فهرست