خدمات توانبخشی در منزل

خدمات توانبخشی یا خدمات بازتوانی که زیر مجموعه ای از علم پزشکی است، خودش به زیرشاخه های کوچکتر مانند خدمات کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی تقسیم میشود؛ که در همه آنها در تمامی مراحل درمان خبری از تجویز دارو درمیان نیست.

خدمات توانبخشی در منزل یکی از پرطرفدارترین خدمات درمانی است که در منزل ارائه میشود؛ چرا که به طور معمول افرادی از این خدمات استفاده کنند، که به لحاظ جسمی ناتوان و ضعیف شده اند؛ و طبیعتا توان ماندن در صف های طولانی انتظار برای نوبت را ندارند.

از طرف دیگر استفاده از خدمات توانبخشی در منزل میتواند باعث شود تا بیمار در محیط امن و آرام خانه جلسات درمانی را بگذراند، که همین موضوع میتواند موجب بازدهی بیشتر جلسات و در نتیجه کاهش تعداد جلسات مورد نیاز شود.

خدمات توانبخشی در منزل، یک پکیج کامل و جامع از خدمات فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و کاردرمانی است؛ که با توجه به اینکه برای گرفتن نتیجه نیاز به برنامه ریزی های دوره ای و مستمر دارد، باید توسط مراکز معتبر و کارشناسان متخصص ارائه شود.

آنچه موجب افتخار ما در امداد بهار است، ارائه بهترین خدمات توانبخشی در منزل است که تنها با سالها تجربه و اعتماد شما عزیزان حاصل شده است.

اگر میخواهید بدانید خدمات توانبخشی در منزل شامل چه خدماتی میشود، در این مطلب ما را همراهی کنید.

انواع خدمات توانبخش در منزل

همانطور که در مقدمه این مطلب گفتیم خدمات توانبخشی در منزل شامل خدمات فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و کاردرمانی است؛ که در ادامه قصد داریم شرح مختصری از هریک آنها داشته باشیم.

در زیر به اختصار به برخی از این مسوولیت ها و خدمات اشاره میکنیم:

فیزوتراپی در منزل 

استفاده از خدمات فیزوتراپی در منزل برای افرادی که به هر دلیلی توان حرکتی خود را از دست داده اند، و حضور در مکان های شلوغ و پرازدحام برای آنها سخت است، بسیار انتخاب خوبی است.

توجه شود که فیزیوتراپی در منزل باید توسط کارشناسی ماهر و کار بلد صورت بگیرد؛ چراکه مشاهده شده است انجام این کار توسط افراد نابلد چه خسارت های جبران ناپذیری را برای بیمار به جای گذاشته است.

کاردرمانی در منزل 

افرادی که دچار سکته مغزی یا فلج مغزی میشوند، کودکانی که در اثر ابتلا به اوتیسم یا اثرات منفی بعد از زایمان توانایی های ذهنی، جسمی و حرکتی خود را از دست میدهند، با کمک کاردرمانگر میتوانند دوباره مستقل شوند؛ و انجام کارهای روزانه خود را برعهده بگیرند.

خدمات کاردرمانی در منزل یکی دیگر از زیر مجموعه های خدمات توانبخشی در منزل است که برای به دست آوردن نتیجه دلخواه و آرمانی باید توسط کاردرمانگر ماهر انجام شود.

گفتاردرمانی در منزل 

گفتار درمانی روشی موثر برای رفع آسیب های گفتاری افراد است؛ که اغلب این آسیب های گفتاری به دلیل آسیب به مغز رخ میدهند.

استفاده از خدمات گفتار درمانی در منزل، به آرامش فرد تحت معالجه، به خصوص افرادی که ترس از محیط های ناشناخته دارند کمک شایانی میکند.

خدمات گفتار درمانی در منزل یکی از شاخه های خدمات توانبخشی در منزل است که باید توسط یک کارشناس گفتار درمانی که در رشته گفتار درمانی فارغ التحصیل شده است، انجام شود تا روند بهبودی درست و صحیح پیش برود.

مزایای خدمات توانبخشی در منزل امداد بهار

امداد بهار با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سلامت بهترین خدمات توانبخشی را در هر زمان و هر ساعت (حتی روزهای تعطیل) برای شما آماده میکند. استفاده از خدمات توانبخشی در منزل امداد بهار برای آرامش حال بیمار و اطرافیان او در نظر گرفته شده است.

با استفاده از این خدمات دیگری نیازی به ساعت ها ماندن در ترافیک که منجر به خستگی بیمار و کاهش بازدهی جلسات او میشود نیست.

 

 

 

فهرست