ختنه در منزل

در جوامع اسلامی با تولد نوزاد پسر، یکی از اولین موضوعاتی که انجام آن برای خانواده ها کمی دغدغه و دشوار به نظر میرسد، ختنه کردن نوزادشان است.

ترس از ختنه کردن به دلایلی مانند خونریزی فراوان آلت تناسلی نوزاد، تحمل درد زیاد برای نوزاد و بی کیفیتی کار انجام شده همواره با والدین نوزاد همراه است؛ و همین چالش ها باعث میشوند تا خانواده ها به دنبال پیدا کردن یک مرکز مطمعن یا پزشک متخصص برای ختنه کردن کودکشان باشند.

اما این روزها نگرانی از انتقال ویروس کرونا و ازدحام و شلوغی مطلب ها موجب شده است تا والدین به جای یک چالش، با دو چالش روبرو شوند.

خدمات ختنه در منزل توسط پزشکان متخصص و مجرب امداد بهار، نه تنها مشکل والدین را در پیدا کردن یک مرکز خوب و مطمعن حل میکند، بلکه کمک میکند اقدام ختنه کردن با کمترین خطر و ریسک ابتلا به کرونا و سایر بیماری های عفونتی و ویروسی در منزل شما انجام شود.

ما در امدادی بهار مفتخریم که به جز خدمات ختنه در منزل انواع و اقسام خدمات تزریق سرم در منزل، خدمات پرستاری از کودک در منزل و بسیاری از خدمات درمانی و پزشکی دیگری را به شما عزیزان تقدیم کنیم.

اگر میخواهید بدانید در ختنه فرزند دلبند شما چه اتفاقی رخ میدهد، انجام ختنه ضروری است یا خیر؟ و چه روش هایی برای آن رایج و معمول است، تا انتهای این مقاله با ما باشید.

ختنه و مزایای آن چیست؟

در حقیقت، ختنه که در گذشته عملی مذهبی شمرده و به دلیل پایبندی به اعتقادات مذهبی انجام میشد عبارت است از برداشتن پوست اضافی سر آلات تناسلی جنس مذکر.

امروزه ختنه یک اقدام پزشکی محسوب میشود؛ که برای حفظ سلامتی آقایان مفید و حتی ضروری است. کاهش ابتلا به عفونت ادراری، کاهش ریسک خطر ابتلا به پروستات، کاهش خطر ابتلا به اچ آی وی مثبت از جمله دلایلی است، که ختنه را به عملی ضروری و واجب تبدیل کرده است.

انواع روش های ختنه

همه ما میدانیم که ختنه به دو روش جراحی و روش حلقه انجام میشود. حالا به تشریح این دو روش و معایب هر کردام از آنها میپردازیم.

روش جراحی  

روش جراحی ختنه باید حتما توسط یک پزشک باتجربه انجام شود؛ چراکه در این روش در صورت نابلد بودن جراح، احتمال خونریزی شدید و بریده شدن سر آلت نوزاد وجود دارد.

ختنه به روش جراحی به طور معمول در کودکانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، بعد از سه ماهگی آنها انجام میشود.

در این روش بخیه ها به صورت جذبی هستند و نگرانی برای کشیدن آنها نیست، اما به مدت یک هفته به دلیل پانسمان صورت گرفته باید از پوشک کردن و حمام بردن نوزاد خودداری کنید.

روش حلقه (پلاستی بل)   

این روش تنها با کمک یک حلقه انجام میشود؛ و مانند روش قبل خبری از خونریزی نیست؛ اما روش حلقه هم مثل روش جراحی به فردی متبحر نیاز دارد. برداشتن پوست به مقدار کم یا برعکس به مقدار زیاد، از عوارض انجام اشتباه این روش است.

در این روش حلقه یا همان پلاستی بل، بعد از 5 تا 8 روز می افتد؛ و بهتر است بدانید که روش پلاستی بل تا قبل از یک سالگی نوزاد امکان پذیر است

مزیت های ختنه در منزل

در صورتیکه شما بخواهید از خدمات ختنه در منزل ما، در امداد بهار استفاده کنید، این امر برای شما با فواید زیادی همراه است؛ که در زیر به اختصار به برخی از آنها اشاره میکنیم:

1/ ختنه کردن فرزند شما توسط پزشکان برجسته و باتجربه

2/ انجام ختنه در منزلتان که قطعا با آرامش فرزند شما همراه است.

3/ رعایت کلیه اصول و پروتکل های بهداشتی توسط پزشکان اعزامی

4/ استفاده از خدمات ختنه در منزل، متناسب با برنامه زمانی شما

5/ پرداخت هزینه پایین و مطابق با تعرفه وزارت بهداشت

6/انجام ختنه در محیط تمیز خانه

 

 

فهرست